Vivalady.info / Красота / Парфюм и косметика / Як вибрати парфуми?

Як вибрати парфуми?

Парфумерія вибір в подарунок складно навіть для найближчої людини, особливо якщо знань про особливості різних ароматів недостатньо. Але це той подарунок, який допоможе висловити почуття, виявити зацікавленість та захоплення. На щастя, існує кілька професійних хитрощів, які допоможуть правильно вибрати духи для близької людини або для себе.

Як вибрати парфумерію за складом та концентрацією?

Спочатку слід визначитися з деякими базовими питаннями: це допоможе навчитися розбиратися в характеристиках різних видів парфумерії.

Стійкість аромату відноситься саме до таких параметрів і є чи не головною технічною характеристикою, яка описує жіночі парфуми. Її обумовлює склад, пропорції інгредієнтів та кількість спирту, в якому розчинена парфумерна композиція.

Відсотковий вміст аромаматеріалів відносить той чи інший продукт до певної парфумерної категорії. Багато виробників йдуть на маркетингові хитрощі, пропонуючи покупцям щось нове, проте класична система незмінна:

  • міст (eau fraiche) – продукт із низькою концентрацією аромаматеріалів, він не перевищує 3%. По суті це ароматизована термальна вода. До складу часто входять компоненти, що доглядають;
  • одеколон (eau de colonge) – одна з найпоширеніших і відносно доступних концентрацій, у якій представлені 3–5-відсоткові продукти. Вітчизняні споживачі, як правило, пов’язують одеколони з чоловічою парфумерією, але в цій категорії представлено величезну кількість ароматів для жінок, а також унісекс;
  • туалетна вода (eau de toilette) містить 5–15% аромаматеріалів;
  • парфумерна вода (eau de parfum) має у складі 15–20% ароматичних речовин і є другою за поширеністю категорією парфумерії після одеколону;
  • духи (parfum або perfume) повинні містити у складі 20–30% аромаматеріалів, завдяки чому мають високу стійкість;
  • екстракт (extract) – продукт із найвищою концентрацією, яка досягає 30–40%.

Стійкість аромату парфумів

Здавалося б, знаючи про класифікацію, будь-який покупець повинен вибирати духи або екстракт, якщо для нього важлива стійкість. Однак, на стійкість впливає не так відсоткове співвідношення компонентів, як сам букет. Існують і інші фактори: вміння правильно завдавати аромату, поєднання інгредієнтів формули і навіть розмір їх молекул. А ось сказати про те, що ключову роль відіграє гучне ім’я виробника, не можна: трапляється, що репліки мають куди більш високу стійкість, ніж оригінал!

Автор: Мила Левчук

Автор блога vivalady.info. Люблю узнавать новое и делиться знаниями. Пишу для различных интернет-изданий уже более 5 лет на различные женские темы.

Добавить комментарий